spadomowe.pl

Blog tematyczny o urodzie, modzie oraz o pielęgnacji ciała.

Uroda

Jak dobrać podkład? To nie jest trudne!

Jak dobrać podkład? To nie jest trudne!

Każda kobieta w dzisiejszych czasach chociaż raz miała na sobie nałożony krem czy korektor. Niektóre panie boją się używać fluidu, bo uważają, że jest to już za duże obciążenie dla skóry. Producenci kosmetyków oferują nam obecnie wiele kolorowych kosmetyków – między innymi podkłady. W sklepach i drogeriach zawsze możemy poprosić ekspedientkę o próbki produktów od różnych firm. Zatem jak dobrać podkład pod względem konsystencji i działania na skórę oraz jak dobrać kolor podkładu dla siebie?

jak dobrać podkład. jak dobrać kolor podkładu. próbki podkładów.

Jak dobrać kolor podkładu krok po kroku

Wiele kobiet uważa, że aby dobrać kolor podkładu dla siebie trzeba się nieźle wysilić. To wcale nie jest trudne. Przede wszystkim zanim zaczniemy poszukiwanie fluidu idealnego należy dobrze i sumiennie prowadzić pielęgnację skóry i codziennie ją oczyszczać. Podkład musi bardzo dobrze pasować do twarzy. To właśnie na niej należy sprawdzić odcień produktu. Nie na ręce, ani nie na nadgarstku, jak to często niektóre panie robią.

Jak zatem dobrać kolor podkładu?

  1. Na samym początku dowiedz się, jaką masz tonację skóry. 

Czy jesteś chłodną tonacją czy ciepłą. Jeśli ton twojej skóry jest chłodny to oznacza, że podkład musi mieć podtony różowe. Jeśli stwierdzisz, że ton twojej skóry ma ciepłe tonacje – wtedy używaj podkładu z pigmentem żółtym lub beżowym

  1. Dokładnie obejrzyj swoją skórę. 

Czy posiadasz sińce, czy masz dużo przebarwień, a może twoja skóra jest trądzikowa? Zastanów się nad kryciem oraz wykończeniem produktu – np. matowe, rozświetlające lub satynowe.

  1. W drogeriach skorzystaj z testerów podkładów.

Wybierz podkład który cię interesuje i daj go trochę na rękę i przejedź palcem od policzka do szyi. Zrób podobnie z kilkoma podobnymi kolorami. Pamiętaj! Aby dobrać kolor podkładu najlepiej nakładać go na twarz saute – wtedy wiemy jak on zareaguje na skórze, a nie na wcześniej nałożonym fluidzie.

  1. Światło w drogerii bywa mylące, więc lepiej spróbować dobrać kolor przy świetle dziennym u siebie w domu. 

Przygotuj kilka plastikowych opakowań lub poproś o nie ekspedientkę. Weź próbki podkładów ze sobą i podpisz je by później łatwiej było wiedzieć który będzie najlepiej dopasowany. W domu jest to łatwiejsze.

Próbki podkładów

Często przy zakupach w drogeriach lub innych większych marketach, marki mają akcje promocyjne i często wręczają próbki podkładów. Warto wtedy wziąć takie rzeczy, ze sobą, bo często jesteśmy przywiązani do jednego produktu przez lata, a nie wiemy, że spróbowanie czegoś innego sprawi, że nasza skóra od razu będzie lepiej wyglądać. O próbki podkładów możesz poprosić również w perfumeriach lub innych droższych drogeriach. Często możemy znaleźć próbki podkładów również w gazetach lub czasopismach oraz u konsultantów drogeryjnych. Czasem próbki podkładów warto zabrać na wyjazdy wakacyjne czy weekendowe, bo nie zabierają dużo miejsca.

Każda kobieta pragnie jak najbardziej podkreślić swoją urodę. Idealna gładka skóra bez porów i zmarszczek to marzenie każdej z nas. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu już potrafisz odpowiedzieć sobie na pytanie jak dobrać podkład i nie jest to już trudne.

Udostępnij