spadomowe.pl

Blog tematyczny o urodzie, modzie oraz o pielęgnacji ciała.

Pielęgnacja

Jak zapuścić długą i gęstą brodę?

Jak zapuścić długą i gęstą brodę?

Moda na drwala trwania nieprzerwanie od kilkunastu lat. Jeśli podoba Ci się ten wyjątkowy styl i chcesz zapuścić długą brodę, koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami. Prawidłowa pielęgnacja i stosowanie się do kilku prostych zasad sprawią, że szybko uzyskasz pożądany rezultat. Jak zapuścić długą i gęstą brodę? Podpowiadamy!

Pierwszy etap zapuszczania brody — na co trzeba się przygotować?

Proces zapuszczania brody u każdego mężczyzny może przebiegać nieco odmiennie. Panowie często uskarżają się, że po pierwszym tygodniu nie widzą żadnych zmian. Jednak warto być cierpliwym, ponieważ z każdym kolejnym dniem zarost będzie bardziej widoczny i mocniejszy. Pierwszym etapem zapuszczania brody będzie całkowita rezygnacja z golenia. Jest to dobry moment, aby zacząć stosować sprawdzony olejek do brody. Ten kosmetyk świetnie nawilża skórę i stymuluje powstawanie nowych włosów. Jak wybrać olejek do brody? Idealny produkt powinien być dopasowany do typu cery i problemów skórnych, z którymi na co dzień się borykasz. Na rynku znajdziesz olejki do brody o działaniu odświeżającym, regenerującym i ochronnym. Kosmetyk warto stosować codziennie, najlepiej na suchą lub lekko wilgotną skórę. Już niewielka ilość preparatu korzystnie wpłynie na kondycję mieszków włosowych i da Ci przyjemne uczucie świeżości.

Jak długo trwa zapuszczanie brody?

Zapuszczanie długiej i gęstej brody może trwać nawet rok. W pierwszym tygodniu zarost będzie słabo widoczny. W drugim i trzecim tygodniu Twój broda zacznie się coraz wyraźniej zarysowywać. Na tym etapie włoski będą Cię swędzieć. To uczucie możesz zniwelować poprzez zastosowanie olejku do brody o działaniu łagodzącym. Okres od 4 do 8 tygodnia jest zdecydowanie najtrudniejszy, ponieważ zarost będzie rósł intensywnie w różnych kierunkach. W drugim i trzecim miesiącu Twoja broda zacznie w końcu przypominać brodę prawdziwego drwala. Natomiast okres od 4 do 6 miesiąca będzie dla Ciebie przyjemniejszy, ponieważ włosy staną się długie i gęste, co oznacza, że będziesz mógł w końcu odwiedzić barbera. Regularne strzyżenie i profesjonalna pielęgnacja sprawią, że po roku Twoja broda będzie wyglądała dokładnie tak, jak sobie wymarzyłeś.

Jak pielęgnować zarost drwala?

Na każdym etapie zapuszczania brody warto wyjątkowo o nią dbać, aby szybciej rosła, a włosy były mocne i gęste. Do tego celu stosuj dobrej jakości szampon do brody, naturalne olejki oraz wosk, który pomoże Ci nadać włosom pożądany kształt. Podczas zabiegów pielęgnacyjnych używaj specjalnej szczotki lub grzebienia do brody. Te akcesoria pomogą Ci w rozprowadzeniu kosmetyków, a jednocześnie sprawią, że codzienne układanie brody stanie się zdecydowanie prostsze. Dużą zaletą specjalistycznych kosmetyków do zarostu jest ich przyjemny zapach. Na rynku znajdziesz wiele ciekawych produktów, dzięki czemu z łatwością zamówisz preparaty idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Uzyskanie pięknej i zadbanej brody wymaga czasu. Jednak warto podjąć ten wysiłek, aby stworzyć wizerunek pewnego siebie i silnego mężczyzny, który nie boi się żadnych wyzwań. Jeśli będziesz cierpliwy i sięgniesz po dobre kosmetyki pielęgnacyjne, to Twoja broda będzie zawsze doskonale odżywiona i lśniąca.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij