spadomowe.pl

Blog tematyczny o urodzie, modzie oraz o pielęgnacji ciała.

Uroda

Jakie opakowania do kosmetyków warto stosować?

Jakie opakowania do kosmetyków warto stosować?

Na rynku dostępne są różne rodzaje opakowań kosmetycznych. Czym się od siebie różnią i jakie warto wybrać? O tym przeczytasz poniżej.

Opakowania do kosmetyków — rodzaje

Najczęściej spotykanymi opakowaniami przeznaczonymi do kosmetyków są buteleczki, słoiki, tubki, roll-ony i pojemniki dozujące Airless. Każde z nich może służyć do przechowywania innego produktu. W butelki i tubki można zapakować niemal każdy kosmetyk — balsam do ciała, szampon, odżywkę do włosów czy kremy. Z kolei słoiki mogą służyć do pakowania gęstych mazideł, takich jak masła do ciała, tłuste kremy lub peelingi. Roll-ony świetnie sprawdzą się do dezodorantów, perfum oraz kremów czy żeli pod oczy. Dzięki kulce łatwo i wygodnie można je rozprowadzić na skórze. Z kolei opakowania typu Airless są niezwykle higieniczne i wygodne — pompka dozuje odpowiednią ilość produktu, bez wprowadzania zanieczyszczeń do wewnątrz. Dodatkowo pojemnik ten pomaga chronić kosmetyk przed dostępem powietrza, wydłużając jego trwałość.

Materiały, z jakich wykonane są opakowania

Tutaj wybór jest bardzo duży. Do wyboru mamy plastik PET, HDPE, rPET (tworzywo PET z recyklingu), glass polymer, klasyczne szkło (w kilku kolorach) oraz plastik wyprodukowany z naturalnych materiałów, jak na przykład trzcina cukrowa. Każdy z tych materiałów może być wykorzystany do niemal wszystkich typów opakowań. Plastiki PET i HDPE są najczęściej wybieranymi surowcami do produkcji opakowań. PET jest zazwyczaj lekki i przezroczysty, co pozwala klientom sprawdzać na bieżąco zużycie produktu. HDPE to grubszy, nieprzezroczysty i twardszy plastik, dzięki któremu opakowanie jest odporniejsze na uszkodzenia. RPET i plastiki z naturalnych materiałów są bardziej ekologiczne, ponieważ generują mniejszy ślad węglowy, dlatego że do ich produkcji zastosowano naturalne składniki, bądź granulat z recyklingu. Z kolei słoik może być recyklingowany niemal w nieskończoność lub zostać wykorzystany ponownie przez konsumenta, a kosmetyk wewnątrz prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Nowoczesne tworzywo Glass Polymer łączy w sobie plastik i włókno szklane, imitując szkło, przez co opakowania do kosmetyków są trwałe, estetyczne i lekkie.

Jakie zatem wybrać opakowania do swoich kosmetyków? Tutaj ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Przed zakupem warto określić swoje oczekiwania i rolę, jaką mają spełniać opakowania do kosmetyków oraz jakie produkty będą z nich przechowywane. Wybór opakowań jest ogromny, dzięki czemu każda firma znajdzie odpowiednie artykuły dla siebie.

Udostępnij