spadomowe.pl

Blog tematyczny o urodzie, modzie oraz o pielęgnacji ciała.

ModaPielęgnacja

Jakie są najpopularniejsze typy sylwetek kobiecych?

Jakie są najpopularniejsze typy sylwetek kobiecych?

Wybierając odzież damską warto zwrócić uwagę nie tylko na rozmiar, jakość materiałów i walory estetyczne, ale również na typ sylwetki. Producenci oferują wiele ciekawych krojów, które dopasowane są idealnie do konkretnych figur.

Sylwetka typu kielich

Typ sylwetki kielich sprawia, że kobiety wyróżniają się przede wszystkim długimi nogami oraz rozbudowanymi górnymi partiami ciała. Kobiety o typie sylwetki kielichowej posiadają także dość szerokie ramiona i duży biust. Przy doborze odzieży najwięcej problemów sprawia właśnie talia oraz ramiona. Kluczem do sukcesu jest to, aby postawić na sukienki, dzięki którym będzie można wyeksponować nie tylko długie nogi, ale również obfity biust. Godne polecenia są nie tylko modne sukienki, ale również krótkie spódnice oraz szorty, które po dłuższej przerwie powracają do mody. Warto rozejrzeć się również za eleganckimi rajstopami. Dla młodszych kobiet ciekawą propozycją są również bluzki o trójkątnym wycięciu dekoltu.

Czym wyróżnia się sylwetka typu wazon?

Sylwetka kobieca typu sylwetki wazon to tak naprawdę rozszerzona wersja klepsydry. Kobiety o tej figurze powinny skupić się na wyeksponowaniu dużych piersi i krągłych bioder. Znakiem charakterystycznym sylwetki typu wazon są także smukłe uda i łydki. Olbrzymim atutem opisywanej sylwetki jest to, że pasować będzie do niej praktycznie każda odzież. Najbezpieczniejszym wyborem są jednak klasyczne kroje i naturalne kolory. W obecnym sezonie bardzo modne są bluzki z żabotem albo oryginalną wstążką pod szyją. Rekordy sprzedaży biją także sukienki bombka, które można spotkać w każdy sklepie odzieżowym.

Sylwetka klepsydra – co trzeba o niej wiedzieć?

Opisując najpopularniejsze typy sylwetki kobieciej należy wspomnieć oczywiście o sylwetce klepsydry. Znakiem charakterystycznym jest wyważona proporcja talii, bioder oraz piersi. Proporcje 90-60-90 są marzeniem wielu kobiet. Według wielu specjalistów od mody to właśnie klepsydra jest najbardziej kobiecą sylwetką. Niestety idealną harmonię bardzo łatwo jest zaburzyć, dlatego też tym bardziej warto poświęcić nieco czasu na dobranie eleganckiej odzieży. Godne polecenia są klasyczne kroje, które pozbawione są udziwnień i dodatków. Dla starszych kobiet dobrym wyborem są czarne golfy albo dzianinowe kardigany. Na szczególne okazje można założyć sukienki z głębokim dekoltem, dzięki którym można podkreślić talię.

Czym charakteryzuje się sylwetka jabłka?

Jabłko i gruszka to typ sylwetki, które bardzo często wprowadzają kobiety w kompleksy. Największym problemem jest oczywiście duży brzuch oraz niewielkie wcięcie w talii. Do pracy można założyć ulubiony żakiet albo elegancką koszulę, która wyraźnie zaznaczy talię. Kobiety o sylwetce jabłka powinny skupić się przede wszystkim na spódnicach i sukienkach do kolan. W 2022 roku największym zainteresowaniem cieszą się sukienki rozkloszowane. Uważać należy jedynie na spodnie, a w szczególności na rurki. Odwiedzając sklepy odzieżowe warto rozglądać się za ubraniami, dzięki którym będzie można optycznie zrównoważyć górą i dolną część ciała.

Udostępnij