spadomowe.pl

Blog tematyczny o urodzie, modzie oraz o pielęgnacji ciała.

Uroda

Nawilżenie skóry z odpowiednimi kosmetykami

Nawilżenie skóry z odpowiednimi kosmetykami

Nasza skóra potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji dostosowanej do jej typu. Niektóre cery są tłuste, inne mieszane, inne suche. Jednak łączy je ważna kwestia – każda skóra potrzebuje nawilżenia! Kosmetyki nawilżające powinny więc znaleźć się w planie pielęgnacyjnym na każdy dzień. Co warto wybrać?

Produkty do nawilżania skóry – jakie są dostępne?

Kosmetyki nawilżające występują pod różnymi postaciami. Nie musi to być po prostu krem. Większość marek oferuje całe serie skupiające się na danym aspekcie skóry, w tym przypadku na nawilżeniu. Jeśli nasza skóra jest sucha, możemy postawić właśnie na taki zestaw. Wtedy zadziałamy kompleksowo! Warto więc stosować zarówno produkty do mycia twarzy, które są nawilżające, jak i w kolejnych krokach pielęgnacji stawiać na nawilżanie skóry. Marka Nudmuses stworzyła serię Hydrating Ritual, która całkowicie odpowiada na potrzeby suchej skóry, ale i każdego innego typu. Kompleksowe kosmetyki nawilżające możesz kupić tutaj: https://www.nudmuses.com/pl/shop. W składach tych produktów można znaleźć całą masę składników, które nawilżą skórę. Nawet jeśli borykasz się z problemem suchej cery, czy też chcesz przywrócić jej dawny blask – koniecznie sprawdź tę serię!

Jakie składniki powinny znaleźć się w kosmetykach nawilżających?

Jednym z najpopularniejszych składników nawilżających jest kwas hialuronowy. Szczególnie skuteczny jest w formie niskocząsteczkowej. Warto więc postawić właśnie na kosmetyk z jego zawartością. Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy pozwala na uzyskanie wysokiego poziomu nawilżenia przez swoje zdolności do zatrzymywania wilgoci. Jest również antyoksydacyjny.

Kolejnym wartym uwagi składnikiem nawilżającym w kosmetykach są różnego rodzaju oleje. W ich przypadku można stosować je także jako indywidualne produkty nawilżające, ale trzeba dobrze zapoznać się z ich komedogennością, czyli skłonnością do zapychania cery. To szczególnie ważne przy trądziku i tłustej cerze. Oleje, takie jak perilla czy ten z pestek malin, nie tylko nawilżają. Mają one też działanie antyoksydacyjne czy przeciwzapalne. Zdecydowanie warto poznać bliżej oleje i szukać ich w składach kosmetyków!

Nawilżenie skóry – jak sprawdzić jego poziom?

Niski poziom nawilżenia skóry towarzyszy przede wszystkim dwóm typom cery – suchej i odwodnionej. Może się wydawać, że są to tożsame przypadłości, ale wcale tak nie jest! Cera sucha to długotrwały stan spowodowany niską produkcją lipidów. Z kolei skóra odwodniona może się przydarzyć każdemu z nas. Dzieje się tak przez różne zmienne, między innymi czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. To głównie za mała ilość wody wypijana w ciągu dnia, niektóre leki, zła dieta czy nieodpowiednia, zbyt inwazyjna pielęgnacja. Trzeba na to bardzo uważać! Możemy naruszyć barierę hydrolipidową skóry, którą później jest ciężko naprawić!

Wskazówką, która świadczy o odwodnionej skórze jest np. poszarzała cera z pojawiającymi się coraz częściej zmarszczkami. Do tego dochodzi odgniatanie się poduszki po spaniu, brak elastyczności i jędrności, co czuć pod palcami dotykając twarzy. Może towarzyszyć nam nieprzyjemne uczucie szorstkości, ściągnięcia i podrażnienia. Wszystkie te sygnały to alarm dla nas!

Nawilżenie skóry to nie tylko kosmetyki!

Jak więc widać, odpowiednia pielęgnacja nawilżająca to tylko jeden z czynników. Dbanie o cerę to też kompleksowe działanie od środka. Polskie powiedzenie “w zdrowym ciele, zdrowy duch” to nie tylko prosta, złota myśl. To sama prawda! Warto więc skupić się na tym, co mówi nam nasz organizm. Naucz się odczytywać jego sygnały i dbaj o siebie od zewnątrz i od wewnątrz! Holistyczne podejście w pielęgnacji opiera się właśnie na obu tych kwestiach. 

Udostępnij