spadomowe.pl

Blog tematyczny o urodzie, modzie oraz o pielęgnacji ciała.

Uroda

Typ urody – chłodne, jasne czy zgaszone lato?

Typ urody – chłodne, jasne czy zgaszone lato?

Znalezienie idealnego zestawu kolorystycznego, który podkreśli najlepsze cechy wyglądu to nie lada wyzwanie. Najlepsza analiza kolorystyczna urody oparta jest na porach roku. Dlatego też zgodnie ze zmianą pór roku, po wiośnie następuje lato. Choć jest to czas słonecznych i gorących dni, uroda w tym typie jest nieco bardziej stonowana. W Polsce typ urody lato charakteryzuje się delikatnością i lekko zimną barwą. Kolory zimne i chłodne wydają Ci się być czymś niemożliwym? A jednak! Wytłumaczymy Ci jak wygląda uroda w typie lato. Sprawdź czy identyfikujesz się z tym typem.

Jak wygląda chłodne lato?

Uroda w typie chłodnego lata opiera się na chłodnej kolorystyce. Lato chłodne to osoba o cerze jasnej, bez żółtych tonów. Włosy to najczęściej kolory zimne, czyli odcienie szarości, srebrzystości, mysie czy brąz. Kontynuacją tych stonowanych barw jest kolorystyka oczu, które przybierają barwę zimnego niebieskiego, zielonego lub szaro – niebieskiego. Brwi i rzęsy mają jasny, grafitowy odcień. Zastanawiasz się jak wydobyć głębię z tego typu urody? Kolory zimne to najlepsze połączenie z chłodną uroda pani lato. Wśród nich znajduje się fiolet w każdym wydaniu, granat oraz odcienie zieleni. Chłodną urodę uwydatni także róż. Stylizacje lub makijaż w odcieniach pastelowego czy też brudnego różu, a zwłaszcza fuksji podkreślą oczy i cerę. Uroda typu chłodne lato to okazja do zabawy z wzorami, występującymi w ubraniach lub dodatkach.

typ urody lato

Uroda typu jasne lato

Jasne lato w urodzie jest łatwe do zauważenia. W tym typie charakterystyczne jest jasne trio. Czyli jasna, delikatna i porcelanowa cera. Włosy blond w chłodnym odcieniu platyny lub srebra. Na koniec niebieskie lub zielone oczy w oprawie równie jasnych brwi i rzęs. Taki wygląd różni się od słowiańskiego. Jasne lato określane jest raczej jako skandynawski typ urody, któremu czasem towarzyszy delikatny różowy rumieniec. Jakie kolory wybierać gdy jest się w typie jasnego lata? Najlepiej ubrania i dodatki dobrać w chłodnych odcieniach pastelowych oraz rozbielonych barwach. Świetnym wyborem będzie niebieski, fiolet lub zieleń w szarawym odcieniu.  Uważaj jednak na zbyt intensywne i ciemne kolory. Zamiast tego postaw na delikatne wzory. 

Zgaszone lato – cechy urody

Poznaj cechy urody w typie zgaszonego lata. Jak wygląda zgaszona pani lato? To przede wszystkim skóra o ziemistej lub oliwkowej barwie. Bywa, że osoba o urodzie zgaszonego lata posiada delikatne piegi. Charakterystyczne są włosy w mysim odcieniu, jednak czasem można dostrzec lekkie, ciepłe pasemka czy refleksy. Barwa tęczówki jest delikatna i niezbyt intensywna. Oczy są przeważnie koloru niebieskiego, piwnego lub nawet ciemnej zieleni. Kolory o średniej jasności i nasyceniu najlepiej podkreślą naturalne piękno zgaszonego lata. W szczególności kremowy biały, brąz, musztarda i żółć. Bardzo dobrym posunięciem jest użycie niezbyt ciemnego bordo lub odcieni morskiego. Jeśli myślałeś, że uroda w typie chłodnego, jasnego lub zgaszonego lata jest nudna i mało wyrazista to był błąd. Weź nasze rady do serca i podkreśl swoje atuty używając odpowiednich barw!

Udostępnij