spadomowe.pl

Blog tematyczny o urodzie, modzie oraz o pielęgnacji ciała.

Pielęgnacja

Znaczenie siłowni i ćwiczeń na rozciąganie dla zachowania zgrabnej figury

Znaczenie siłowni i ćwiczeń na rozciąganie dla zachowania zgrabnej figury

W dzisiejszym świecie szczególną uwagę zwraca się na wygląd zewnętrzny. Zapewne każdy marzy o szczupłej i wysportowanej sylwetce. Kluczem do tego jest zdrowa zbilansowana dieta oraz systematyczny ruch. Do pozbycia się nadwagi, utrzymania właściwej wagi ciała oraz zachowania zgrabnej figury świetnie sprawdzają się ćwiczenia na siłowni. W niniejszym artykule dowiesz się, jak dbać o ciało – żeby było zgrabne oraz jak ćwiczyć na siłowni, żeby osiągnąć najlepsze efekty. Zapraszamy do lektury.

Zgrabna figura

Zachowanie szczupłej, zgrabnej figury to marzenie wielu osób. Żeby cieszyć się pięknym ciałem należy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim należy systematycznie spożywać zdrowe jedzenie. Zbilansowana dieta dopasowana indywidualnie do każdego to połowa sukcesu, a więc bardzo dużo. Warto skupić się na tym co jemy i kiedy jemy. Warto wybierać żywność ze sprawdzonego źródła, aby nie posiadała chemii, nawozów itp. Przeszkodą do zachowania zgrabnej figury są niewątpliwie słodycze, cukier, napoje gazowane, alkohol i wszelkie używki. Warto więc je ograniczyć do minimum lub całkowicie zrezygnować. Niezwykle istotna jest aktywność fizyczna. Dzięki niej można spalić tłuszcz, wymodelować ciało, a ponadto dotlenić się, żeby skóra nabrała zdrowego wyglądu. Ćwiczenia na siłowni są bardzo dobrym rodzajem aktywności fizycznej.

Jak ćwiczyć na siłowni?

Żeby cieszyć się zgrabną figurą należy najpierw pozbyć się tłuszczu, a następnie wymodelować ją. Do redukcji tłuszczu sprawdzi się jazda na rowerze, pływanie, bieżnia, jazda na rolkach lub ćwiczenia na siłowni. Ćwiczy się na siłowni nie tylko po to, żeby rozbudować mięśnie. Dzięki ćwiczeniom na siłowni można zrzucić zbędne kilogramy, wymodelować sylwetkę i dzięki temu osiągnąć efekt zgrabnej figury. Bywa tak, że ćwiczenia nie przynoszą efektu, a to dlatego, że należy wiedzieć, jak prawidłowo ćwiczyć. Sposobem na odchudzanie jest tzw. trening obwodowy. Polega on na tym, że wykonuje się różne ćwiczenia siłowe po kolei. Trening ten angażuje wiele partii mięśni bez ryzyka przeciążenia. Dla osiągnięcia lepszych efektów można go wykonać z obciążeniami (np. z hantlami) lub na maszynach dostępnych na siłowni. Wykonuje się ćwiczenia po kolei – bez przerw. Przerwa następuje dopiero po zakończeniu obwodu i trwa maksymalnie trzy minuty. Każde ćwiczenie powinno być wykonywane około piętnaście razy. Ćwiczenia obwodowe dedykowane są osobom zdrowym o ustabilizowanym ciśnieniu tętniczym. To bardzo dobry rodzaj aktywności fizycznej dla kogoś, kto pragnie zrzucić kilka kilogramów i wymodelować sylwetkę.
Ćwiczenia na siłowni należy wykonywać 3 – 4 razy w tygodniu. Przed treningiem trzeba zrobić rozgrzewkę, a po zakończeniu ćwiczenia na rozciąganie.

Ćwiczenia na rozciąganie

Ćwiczeniami rozciągającymi rozpoczynamy i kończymy treningi. To bardzo ważne, żeby nie doznać kontuzji. Wykonuje się je też także samodzielnie – właśnie jako rodzaj treningu. Pomagają zachować elastyczność mięśni i stawów. Mają one na celu nie redukcję wagi, ale zachowanie ruchomości stawów.

Udostępnij