spadomowe.pl

Blog tematyczny o urodzie, modzie oraz o pielęgnacji ciała.

PielęgnacjaWłosy

Jak wykonać laminowanie włosów w domu?

Jak wykonać laminowanie włosów w domu?

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się laminowanie włosów w domu. Jest to bezpieczny zabieg, który można wykonać samodzielnie. Można śmiało powiedzieć, że jest to ratunek dla przesuszonych oraz zniszczonych włosów. Fryzjerzy oraz blogerki modowe potwierdzają tę tezę.

Czym jest laminowanie włosów?

W przypadku włosów zniszczonych koloryzacją lub rozjaśnianiem laminowanie sprawdzi się świetnie. Laminowanie włosów co to wyjaśnimy w tym artykule. Zabieg polega na pokryciu włosa specjalnym odżywczym preparatem, który wnika głęboko w strukturę włosa za pomocą ciepła. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że substancje odżywcze bardzo mocno wspomagają regenerację włosów. Swoistą powłoką ochronną zostają pokryte wszystkie kosmyki. Na powierzchni włosa powstaje warstwa, która chroni włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, wysoką temperaturą i uszkodzeniami. Zarówno posiadaczki naturalnych, jak i koloryzowanych włosów mogą skorzystać z tego zabiegu. U osób z włosami cienkimi i puszącymi też sprawdzi się dobrze.

Zalety laminowania

Kosmyki wydają się gęstsze i grubsze po wykonaniu laminowania. Do tego są bardzo gładkie, błyszczące oraz miękkie. Dodatkowo są elastyczne, nie plączą się i dobrze się rozczesują. Nawet bardzo zniszczone włosy powinna być aksamitne i przyjemne w dotyku po laminowaniu. Dzięki laminowaniu możesz na zawsze pożegnać się ze sterczącymi i puszącymi kosmykami. Warto podkreślić, że laminowanie pomoże wygładzić niesforne i trudne do ułożenia włosy. W salonie fryzjerskim zabieg laminowania to koszt 300-500 zł. Nawet przez trzy miesiące może utrzymać się efekt zabiegu wykonanego przez profesjonalistę. W domu też można przeprowadzić samodzielnie laminację. Oczywiście efekty nie będą tak zadowalające i będą widoczne przez krótszy czas. Jednak zdecydowanej poprawie powinna ulec kondycja włosów.

Samodzielne laminowanie włosów

Można śmiało powiedzieć, że bardzo prosty i szybki jest zabieg laminowania włosów w domu. Potrzebna będzie żelatyna spożywcza lub siemię lniane. Wszystkie produkty są łatwo dostępne oraz tanie. Tak naprawdę w każdym sklepie spożywczym można zakupić żelatynę lub galaretkę. Bardzo dużo protein dostarcza włosom laminacja, dlatego może dojść do przeproteinowania kosmyków przy zbyt częstej aplikacji. Żelatynę można połączyć z emolientami, żeby włosy były jeszcze gładsze. Olejki lub odżywki do włosów sprawdzą się w tej roli bardzo dobrze. Przed ważnym wyjściem lub spotkaniem warto przetestować laminowanie włosów żelatyną.

W salonie fryzjerskim laminowanie włosów keratyną to czteroetapowy zabieg pielęgnacyjny, który kosztuje około 500 zł. Z kolei koszt domowego laminowania włosów to zaledwie kilka złotych. Przed rozpoczęciem laminowania trzeba dokładnie umyć włosy szamponem i delikatnie osuszyć je ręcznikiem. Po domowym laminowaniu włosy stają się sypkie i bardzo przyjemne w dotyku. Dzięki temu łatwiej jest ułożyć niesforne kosmyki. Pasma o każdej porowatości można poddawać domowemu laminowaniu. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinnaś już wiedzieć, jak działa galaretka na włosy.

Udostępnij