spadomowe.pl

Blog tematyczny o urodzie, modzie oraz o pielęgnacji ciała.

PielęgnacjaUroda

Wyjaśniamy, jak dobrać kolor podkładu

Wyjaśniamy, jak dobrać kolor podkładu

Wiele kobiet nie ma zielonego pojęcia, jak dobrać podkład. Warto pamiętać, że dobrze dobrany podkład to taki, którego nie widać na skórze. Chyba nie ma nic gorszego od nieprawidłowo dobranego koloru podkładu i efektu maski na twarzy. W tym artykule wyjaśnimy, jak dobrać kolor podkładu i podpowiemy, na co trzeba zwrócić uwagę.

Wybór podkładu

Trzeba mieć na uwadze, że kolor i tonacja są niezwykle ważne przy doborze podkładu. Niewłaściwie dobrany odcień fluidu odcina się od szyi i wygląda bardzo nienaturalnie. Wrażenie chorobliwej bladości może dać zbyt jasny podkład w stosunku do skóry. Za to nieestetycznie będzie prezentować się zbyt ciemny podkład. Tonacja również jest bardzo ważna. Podkład musi być idealnie dopasowany do koloru skóry twarzy. Właśnie dlatego warto go sprawdzić w dziennym świetle. Można powiedzieć, że odcień jest idealnie dobrany, jeśli podkład wtapia się kolorem i „znika”. Można przetestować przynajmniej trzy odcienie, żeby wiedzieć, który jest najlepszy. Należy pamiętać, że zbyt ciepłe podkłady mogą postarzać twarz. Bardzo przydatne są próbki podkładów, które można przetestować w domu.

Kolor podkładu

Kolor podkładu trzeba zawsze sprawdzać na twarzy. Najlepiej, jeśli nałożysz podkład na żuchwę. Nie należy testować podkładów na szyi, ponieważ jest ona jaśniejsza od twarzy. Można wyróżnić trzy typy karnacji: zimną, ciepłą oraz neutralną, która jest także określana jako mieszana. Żeby ocenić swoją karnację wystarczy spojrzeć na swój nadgarstek i określić kolor żył. Ciepłą karnację oznaczają odcienie zielonego, natomiast chłodna to kolor niebieski lub fioletowy. Prawdopodobnie należysz do typu mieszanego, jeśli masz kilka kolorów żył. Najlepiej zakupić podkład u sprawdzonego i renomowanego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się pozytywną opinią. Wtedy można mieć pewność, że produkt jest wysokiej jakości.

Potrzeby skóry

Określenie potrzeb swojej skóry to jedna z najważniejszych zasad podczas wybierania podkładu. Niedoskonałości skóry może podkreślić źle dobrany podkład. Na cerze tłustej podkład rozświetlający może jedynie spotęgować efekt nieestetycznego błyszczenia. Z kolei podkład matujący nałożony na cerę suchą może ją bardziej przesuszyć. Podkłady muszą być także dopasowane pod kątem ich działania. Do cery suchej i mieszanej idealnie nadają się podkłady nawilżające. Dla cery zmęczonej i suchej dobrze pasują podkłady rozświetlające. Z kolei dla skóry tłustej i mieszanej dobre są matujące. Dla skóry dojrzałej doskonałe są podkłady wygładzające oraz liftingujące. Jeśli masz nierównomierny koloryt cery i blizny po trądziku to dobrze sprawdzą się podkłady kryjące. Mają one gęstszą strukturę oraz mocne nasycenie pigmentami. Podkłady rozświetlające są najlepszym wyborem, jeśli cera wygląda na szarą, zmęczoną oraz matową. Sucha skóra czuje się najlepiej w towarzystwie podkładów nawilżających. Takie podkłady mają w składzie kwas hialuronowy, a ich formuła jest bardzo lekka. Warto wspomnieć, że beztłuszczowe formuły lekkich podkładów matujących pasują idealnie do cery tłustej lub trądzikowej.

Udostępnij